Žingsniai po negauto darbo pasiūlymo

Kaip planuoti tolimesnius veiksmus negavus darbo pasiūlymo?

Tikriausiai neatsiras nei vieno asmens, kuris mėgsta gauti neigiamą atsakymą dėl siekiamos darbo pozicijos, o jei daug ruošiesi pozicijai, kurios tikrai norėjai, gali būti dar sunkiau susitaikyti su atmetimu. Deja tai yra neišvengiamas darbo paieškos aspektas su kuriuo teks susidurti anksčiau ar vėliau, tad kokie žingsniai gali padėti ne tik atsigauti, bet ir „išspausti“ naudą sau tolimesnėse atrankose?

  • Paprašykite detalaus grįžtamojo ryšio ir kritiškai reflektuokite visą atrankos procesą

Pradėkite rinkdami grįžtamąjį ryšį iš darbdavio. Jei atsiliepimai atrodo šiek tiek paviršutiniški ar bendri, nebijokite prašyti išsamesnio įvertinimo. Galų gale, jūs daug įdedate į procesą, o jo pabaigoje turite teisę gauti realių įžvalgų.

Taigi, galvodami apie gautus atsiliepimus, kritiškai peržiūrėkite viską, kas nutiko, nuo to kaip ruošėtės iki bendravimo pokalbio metu.

  • Remiantis gautomis įžvalgomis tobulinkite atitinkamas vietas

Pagalvokite apie gautą grįžtamąjį ryšį ir prieitas asmenines įžvalgas. Ar yra pasikartojančių temų? Kokie turėtų būti jūsų prioritetai?

Tai gali būti CV tobulinimas, geresnis pasiruošimas interviu ar išsamesnis pasidomėjimas sritimi/organizacija į kurią norite įsidarbinti. Atkreipkite dėmesį į visus trūkumus ar problemas, dėl kurių galite ką nors padaryti, ir naudokite jas dalyvaujant tolimesnėse atrankose.

Juk kiekvienas susiduriame su neigiamais atsakymais darbo paieškose, svarbiausia, ko išmoksti iš patirties. Neigiamas atsakymas gali būti tik pradžia siekiant surasti kiekvienam tinkamą poziciją.