Darbo interviu ir nerimo įveikimo būdai

Galimai daugeliui mintis apie darbo interviu sukelia šiokį tokį jauduliuką viduje, prisiminimus apie sėkmingas ir ne tokias sėkmingas interviu patirtis, apie įvairių emocijų laviną, kurią sukelia interviu procesas.

Nors nerimas ar baimė prieš interviu bei jo metu yra visiškai normalus reiškinys, labai intensyvus jaudulys gali pakišti koją siekiant gauti jūsų išsvajotąją poziciją. Tokiu atveju yra svarbu taikyti būdus, padedančius šiuos jausmus pažaboti:

  • Ruoštis, ruoštis ir dar kartą ruoštis!

Pasidomėkite įmone, jos veikla, filosofija bei vertybėmis. Pasiruoškite jums aktualius klausimus ne tik savo pašnekovui, bet ir apgalvokite kaip atsakytumėte į potencialius klausimus užduotus jums, kokią žinutę norite perteikti apie save kaip asmenį ir specialistą. Surenkite imitacinį interviu, tai galite daryti prieš veidrodį ar su savo artimu žmogumi.

  • Galvokite apie interviu kaip apie pokalbį

Nors tai ir atrodo sunku, tačiau prisiminkite, kad tai pokalbis tarp dviejų žmonių, kurie bando pažinti vienas kitą ir išsiaiškinti, ar jie bus suderinami dirbant kartu. Be to, nepamirškite, kad jūsų pašnekovas taip pat gali jaudintis!

  • Kvėpuokite

Nenuvertinkite deguonies galios! Deguonis yra natūralus relaksantas, tačiau kai jaudinamės esame linkę kvėpuoti greitai ir negiliai. Kadangi interviu metu negalite pradėti medituoti, daryti jogos pratimus ar paskambinti mamai visada galite sąmoningai lėtai ir giliai kvėpuoti.

Galiausiai, nepamiškite „visagalio“ interneto, kuriame rasite daugybę praktinių patarimų ne tik iš specialistų, bet ir iš kitų žmonių istorijų apie jų jaudulio įveikimo būdus!

Linkime gerų ir ramių ateities pokalbių!