Geras CV - kaip atkreipti darbdavio dėmesį?

Atrankų specialistai kasdien peržiūri dešimtis kandidatų gyvenimo aprašymų ir iš jų visų į sekantį etapą gali patekti tik keli. Ką tokiu atveju daryti, kad jūsų CV išsiskirtų? Svarbu atkreipti dėmesį į CV apimtį ir struktūrą. Kaip taisyklė, CV turi būti tik 1-2 psl. apimties, įtraukiantis esminę informaciją, kuri yra svarbi darbdaviui. Rašydami CV galvokite apie tą, kuris jūsų CV skaito.

CV struktūros principai, padedantys išsiskirti iš kitų:

  • Dėmesys rezultatų/pasiekimų aprašymui (Ką nuveikėte?), o mažiau už ką buvote atsakingas.

Ankstesnė darbo patirtis yra jūsų CV branduolys ir turėtų paskatinti atrankų specialistą susisiekti su jumis. Tačiau dauguma kandidatų išvardija savo ankstesnes užduotis ir pareigas, nesureikšmindami savo pasiekimų ir rezultatų. Naudokite skaičius ir duomenis, kad parodytumėte, kaip padėjote įmonei pasiekti teigiamų rezultatų ir įsitikinkite, kad tai, ką parašėte, yra pamatuojama.

  • Įgūdžių skiltis - svarbu

Įgūdžiai padeda atrankų specialistams nustatyti, ar kandidatas turi reikiamų gebėjimų konkrečiam darbui atlikti. Ši dalis turi būti konkreti ir tikslinga, todėl įvardinkite įgūdžius, kurie yra aktualiausi tai pozicijai, į kurią pretenduojate (tiek asmeninius, tiek susijusius su profesija).

  • Prisistatymas

Pradėkite nuo svarbiausios informacijos ir nepamirškite ir faktinės (pvz. kontaktiniai duomenys). Sėkmės paslaptis – pritaikyti prisistatymą konkrečiam darbdaviui, priderinti prisistatymą prie pageidaujamos darbo pozicijos.

CV yra jūsų vizitinė kortelė, todėl joje neturi būti išvardinti VISI darbai, kuriuos dirbote ar VISI įgūdžiai, kuriuos turite. Į savo gyvenimo aprašymą tereikia įrašyti įgūdžius ir buvusias pozicijas, kurios aktualios dabar. Žinoma, jums reikia pakankamai parodyti, kad galite padaryti tai, ko reikia darbui atlikti, bet tai turi būti parodoma struktūruotai ir vadovaujantis taisykle: „Gyvenimo aprašyme mažiau dažnai reiškia daugiau“.